שיזוף בהריון - כדאי או לא?

נשים רבות רוצות להראות טוב במהלך ההיריון שלהן: עיצוב השיער, טיפוח עור הפנים, שמירה על כושר גופני, שמירה על תזונה נכונה, ומראה העור הם חלק משמירה על הלוק הכללי, ולכן שיזוף העור בצורה נכונה הוא אלמנט מתבקש במהלך ההיריון - וגם מחוצה לו.

אכן, בזמן ההיריון אפשר להשתזף וניתן לעשות זאת בצורה זהירה. אבל כיצד אפשר לתת צבע עדין ויפה לעורך מבלי להזיק למהלך ההיריון? מצאנו כמה דרכים אפשריות לשיזוף בטוח ולעומת זאת, גם כמה דרכים שכדאי להימנע מהן.

שיזוף בחוף הים

מי אמר שבזמן ההיריון אנחנו צריכות להימנע מהליכה לים?! שיזוף בחוף הים הוא אפשרי גם בזמן ההיריון! עם זאת, חשוב להגן על הגוף בזמן השיזוף, במיוחד בשל כך שבזמן ההיריון, מתקיימים שינויים בגוף, כגון עלייה בלחץ הדם עקב חום גוף מוגבר.

לשם כך, השיזוף בים בזמן ההיריון חייב להיות מבוקר אפילו יותר משיזוף במצב הרגיל. הנה כמה טיפים חשובים: – חבשי כובע רחב שוליים. – הניחי מגבת לחה על הבטן. – מרחי את עורך במקדם הגנה חזק.

הקפידי על שתייה מרובה – מים כמובן. – שבי מעט בצל, גם בצל תוכלי ליהנות משיזוף נהדר. – השתדלתי לכסות אזורים בגופך הנוטים לפיגמנטציה.

מיטת שיזוף? עדיף להימנע

נשים רבות אוהבות לקצר תהליכים ולקבל שיזוף מושלם באמצעות מיטת שיזוף. ואכן, בחיי היום יום שלנו מיטת השיזוף היא פתרון מושלם לשיזוף נהדר, כאשר גם לא בזמן היריון כדאי למצוא מיטות שיזוף איכותית ולהתאים את השיזוף וזמן השיזוף למצב העור.

בזמן ההיריון, מיטת שיזוף אינה מומלצת. זאת משום שמיטת השיזוף עלולה להיות מסוכנת הן ליולדת והן לעובר בשליש הראשון להריון. כמו כן, כפי שאתן בטח כבר יודעות מניסיון, שיזוף במיטת שיזוף מצריך שכיבה על הגב – דבר נוסף שאינו מומלץ בשליש הראשון של ההיריון.

ספריי שיזוף ומשחות למיניהם

כיום קיימים מספר קרמים, מגבונים, מוסים וג'לים המפיצים חומרים המשמשים תחליפי שיזוף לנשים שאינן רוצות להיחשף לקרני השמש, למיטות שיזוף, או למי שפשוט אין לה זמן לחשוף את עורה לשיזוף הגון. קרמים ומשחות שונות ייראו טוב על הגוף בעיקר כאשר הם בגוונים של עורך, והם לא נחשבים כבעלי חומרים שיכולים להסב נזק לעור.

עם זאת, חשוב באופן כללי ובעיקר בזמן ההיריון לא להשתמש בתכשירים שנמצאים על העור ימים שלמים משום שאלה יכולים לייצר אלרגיות, פטריות ופצעים וזה לא משהו שאתן מעוניינות בו בזמן ההיריון. ולכן, אם אתן רוצות את המראה השזוף – כדאי שזה יהיה לזמן קצר כך שהעור יוכל לנשום.

הריון בריא ויפה – השיזוף הנכון

בשיזוף נכון יש להשתזף בהדרגה, למרוח קרם הגנה מקצועי על העור, ולנשים הרות מומלץ קרם הגנה חזק אותו יש למרוח כל שעתיים. עוד חשוב להגן על גופינו עם משקפי שמש על העיניים, לדאוג שאתן לא מבלות זמן רב מתחת לשמש ויותר מחצי שעה במיטת השיזוף וכמובן, להרבות בשתיית מים.

אם נשתזף נכון בזמן ההיריון, נוכל להראות טוב, ולזכור את תקופת ההיריון כתקופה מקסימה ויפה.

מאמרים, מדריכים וטיפים